Kouzelná místa Itálie

Italská riviéra

Co nám nabízí? Známe ji z filmů, Instagramu a pravděpodobně i z našich snů. Okouzlující pobřeží je lemováno oblázkovými plážemi, rozlehlými vilkami, luxusními restauracemi a spoustou lidí, kteří hledají sladký život. Oblast Cinque Terre získává veškerou pozornost. Město Santa Margherita Ligure vyzařuje klidné, místní kouzlo. Bordighera, blíž k Francii, je město kde se nachází široké pláže a krásné palmy. Janov, se svým starým přístavem, renesančními paláci a vynikajícím jídlem, je neprávem podceňované město Itálie.
město polignano

Italská jezera

Co nám nabízí? Jasně modrá ledovcová jezera, dramatické alpské vrcholy, staleté vily a vesnice. Není překvapením, že lidé se rozhodují pro dovolenou právě zde. Ale zatímco kouzelné jezero Como patří nadále mezi nejnavštěvovanější, ostatní jezera v regionu se staly oblíbenými u místních. Každé jezero má vlastní osobnost. Garda má hrst kouzelných malých měst, které můžete prozkoumat, a je ideální pro koupání. Iseo je mnohem menší a ohraničuje vinařskou oblast Franciacorta. Orta je oblíbená u Italů.

Toskánsko

Co nám nabízí? Úchvatná kopcovitá místa s olivovými stromy a starými kostely. Stáda pomalu se pohybujících ovcí. Bílé štukové domy s červenými střechami. Nové tvary těstovin. Lesy plné lanýžů. Vůně teplé bazalky a čerstvého chleba ve vzduchu. Vesničky podél pobřeží, o kterých z jste zatím netušili. To by mělo být víc než dostatečným důvodem k návštěvě Toskánska.
toskánská krajina

Apulie

Co nám nabízí? Když většina cestovatelů řekne "italská dovolená na pláži", myslí na místa jako Kalábrie a Capri. Apulie, na podpatku boty Itálie, je skoro pravý opak těch míst, a o to lepší je. Apulie je robustní, jednoduchá a naprosto klidná. Sluncem zapálená krajina, posetá nízko položenými statky a nekonečně mnoho olivových hájů nám připomíná sousední Řecko. Čeká tam na nás křišťálově čistá voda jako v Karibiku, sýr burrata, který pochází z tohoto regionu a největší dilema bude výběr chuti zmrzliny. Apulie je místo, kam jezdí na dovolenou i Italové.

Kouzelná místa Itálie
3.5 (70%)2