Nábytek z masivu, který si zamilujete

Jestliže jste si pro vybavení vašeho bytu anebo pokoje zvolili dřevěný nábytek z masivu, tak dobře děláte. S touto volbou rozhodně nešlápnete vedle a přinese vám mnoho výhod na dlouhé časy. Vždyť typickou vlastností nábytku z masivu je mimo jiné i to, že dlouho vydrží.

postel z masivu

A vůbec vás nemusí stát celé jmění. Mnoho lidí se totiž snaží nakupovat nejen dobře, ale také za dobrou cenu, a proto se masivnímu nábytku často zbytečně vyhýbají, protože mají pocit, že by je výsledná suma nákupu položila na lopatky. Ovšem to je hloupost – stačí si zvolit dřevo z českých jehličnanů – například z borovicového masivu a získáte skvělou cenu za výborný nákup. Naopak pokud hledáte do svého domova něco luxusnějšího, zvolte si české listnáče, jako jsou třeba buk, ořech či dub. V každém případě se vám taková investice vyplatí, protože zatímco jiný druh nábytku budete muset již po několika letech kvůli ošoupání vyměnit, tak nábytek z masivu s vámi vydrží až do konce, a klidně i pro další generace.

Masivní dřevo je typické tím, že stárne do krásy – jeho barva zlátne, letokruhy jsou čím dál, tím více patrné. Zkrátka, takové kousky nábytku se vám nikdy neokoukají a pohled na svou prostornou a pohodlnou dřevěnou postel 160×200 cm si budete moci užívat desítky let. A za celou tu dobu vás nezklame, neboť je pevná a stabilní, takže pod vámi rozhodně nebude vrzat.

spaní

Nicméně i kdyby se vám náhodou stalo, že se váš masivní nábytek nějak poškodí – třeba když jej pomalují anebo otlučou děti, tak pomoc je snadná – stačí postižené místo přebrousit a znovu nalakovat, případně nechat vyměnit vybranou část nábytku a nahradit ji novým kusem dřeva.
Ať už si však nábytkem z masivu vybavíte celý byt anebo si pořídíte jen jeden jediný kousek, tak si můžete být jisti tím, že do vašeho interiéru skvěle zapadne. Jedná se o nadčasový materiál, který se skvěle hodí ke každému stylu, který máte rádi.