Životodárný olejíček z pupalky

Pupalka dvouletá je bylina se žlutými květy, které rozkvétají v zamračených dnech nebo večer kolem 18. hodiny. Krásně voní. K opylování dochází večer a v noci od nočních motýlů.
Olej je vždy lisovaný za studena. Získává se z Pupalky dvouleté. Obsahuje 72% kyseliny linonové a 9% kyseliny gama linoleové. Rostlina je pokládána za nejbohatší zdroj více nenasycených esenciálních mastných kyselin. Najdeme zde hořčík, vápník, vitamíny skupiny B a gama-linolenovou kyselinu z omega-6 nenasycených mastných kyselin.

včela na květině
Většina žen se při kožních potížích zkouší obrátit nejprve na přírodní preparáty a později, pokud nezaznamenají úspěch, jdou k lékaři. Je pravda, že olej lisovaný ze semen se prodává jak ve formě kapek, tak tobolek. Je účinný na kožní problémy a to hlavně, na atopické ekzémy, ekzémy, lupénku., ale i na akné. Mastné kyseliny, které jsou obsažené v semenech, jsou důležité pro tkáně. Ale je i lékem proti kocovině. Podporuje činnost kardiovaskulárního systému. Je vhodný při cévních chorobách nebo při praskání cévek.
Tento je účinný i na spasmolytické působení – uvolňuje křeče. Důležitým je hlavně při léčbě premenstruačního syndromu (PMS). Snižuje i přecitlivělost v prsou.
Dále zvyšuje imunitu těla a snižuje hladinu cholesterolu. Vyšší dávky je možné podávat při revmatické artritidě.
Můžete ho použít i jako antimykotikum, pleťový olej, na masáž nebo zábal na vlasy.
Jestli jste se rozhodli pro nákup s vitamínem E, tak už asi víte, že vitamín E je důležitý přírodní antioxidant, který zpomaluje stárnutí a působí jako prevence proti nádorovému bujení. Podporuje činnost nervového systému a zvyšuje plodnost.
žluté kvítky
Panenský olej se používá jako podpůrný prostředek krevního oběhu. Proto je schopen podpořit lepší průtok krve do penisu a tím pomoci k erekci.
S vitamínem E a beta-karotenempomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu. Udržuje elasticitu kůže a chrání ji proti poškození při nadměrném slunění.
Kapky s vitamínem E a dýňovým semínkem je známý vysokým obsahem železa, hořčíku a zinku. Podporuje pružnost pokožky a má zklidňující a hojivé účinky. Podporuje funkci močových cest a prostaty.
Bylinka najde uplatnění i v kuchyni. Kořen sbíraný na podzim či zjara se dá upravit jako ředkvička. Ale podávat se může i vařený s rýží. Semena lze použít místo máku.
Semena i kořen pupalky čistí krev (detoxikuje).
Kořen sám o sobě se užívá proti průjmu a k celkovému posilnění.
Nálev z květůse zevně užívá proti kožním zánětům a neuralgiím.
Ale i listy se dají použít k léčbě kašle, onemocnění hrudníku a dokonce i obklady na hemoroidy.
Pěstovat doma se dá. Na podzim vezmete semena z volně rostoucí květiny a vysejete je přímo na stanoviště, protože najít ji v přírodě není problém. Pupalka má ráda přímé slunce a lehké, dobře propustné půdy.
Jak vidíte, bylinka je takovým všelékem. Proto spěchejte na nákup olejíčku, který vám upevní zdraví a ještě vylepší váš sexuální život.