Bytový architekt má v sobě ukryto více povolání

Dělat bytového architekta není zase tak jednoduché povolání, jak by se mohlo někomu jevit. Vlastně v sobě obsahuje hned několik specializací, které se musí sladit v jedno. Musí mít cítění a smysl pro detail, dále vyjednávací schopnosti, určitou představivost. Samozřejmostí je znalost různých stylů a také materiálů a produktů. Lidé jsou často motivováni z různých časopisů nebo ze svých dovolených. Ale ne vše, co se jim líbí, se také hodí do interiéru.

640_vizualizace_obyvaci_pokoj_1 (2)

ZEN design

Zařídit si byt nebo dům se nemusí jen podle vlastních estetických kritérií nebo účelnosti, ale také podle toho, aby byli nejvíce v souladu s vesmírem, zemí a možná i se svými bůžky nebo bohy. Na takovou dispozici je výhodné si pozvat někoho, kdo této problematice rozumí. Asijský interiérový designér by byl naprosto přesvědčen o tom, že řadu neduhů a zdravotních potíží může vyřešit správné uspořádání bytu. V podstatě základní princip je v tom, že bychom si měli uspořádat byt a předměty tak, abychom zde trávili čas obklopený jen pozitivní energií. Poté věří, že i malý posun věcí určitým směrem může dokonale ovlivnit celý obyvatelný prostor a vytvořit tak útulný ráj na zemi i mezi čtyřmi zdmi. V tomto případě se znalost problematiky rozhodně osvědčí.

640_12057_LANGR_VIZUALIZACE_1

Přírodní materiál má své kouzlo

Je pravdou, že použitý materiál v interiéru dělá divy. Nejen když je vhodně umístěný, ale zároveň vypracovaný. Mnohdy malý detail dvířek, nebo vyřezávání může mnohé změnit, stejně tak jako barva malby nebo tapet. Osvětlení bude hrát další svoji roli a dá bytu nebo celkově prostorům jiný rozměr. Jedině odborník, který tomu bude rozumět, zrealizuje skutečně útulný a dobře uspořádaný byt. Nejsou to zbytečné investice, spíš naopak. Možná to oceníme časem, ale logické je, že když se tvoří něco s příběhem, tak to má smysl. A příběh začíná v našich srdcích a myšlenkách, poté ve správných rukou ožije a vydrží po celý život. Je to harmonie a souznění všech, kteří tu budou bydlet, ale i pro ty, kteří poctí majitele svojí návštěvou.