Trend zvaný Vintage

Móda mámnoho trendů. Protože móda je pochopitelně o pestrosti a nápaditosti. Kdyby to tak nebylo, oblékání by se stalo velmi uniformním a nudným. Jedním ze současných trendů je například záliba v retro stylu. Jedná se o návrat k módním střihům dvacátého století. Tento retro styl má své vlastní označení Vintage.
Pokud tedy máte ve svém šatníkuoblečení po mamince nebo babičce, máte vyhráno. Populární ovšem není jen móda šedesátých až osmdesátých let, vintage styl se ve svéinspiraci nevyhýbá ani období první poloviny dvacátého století. Tak staré oblečení už asi neseženete a kdyby snad ano, asi byste se v něm necítili dobře. Jednak tenkrát ženy bývaly celkově menší a drobnější a tehdejší materiály bychom sotva shledali jako příjemné na nošení.

Zde tedy vzniká prostor pro nadané návrháře a krejčí. Vintage kolekci už vznikla celá řada. I v České republice se setkáte s celou řadou Vintage návrhářů.
Styl Vintage bývá prezentován ve formě Vintage festivalů a Vintage módních přehlídek. U nás je to například Prague Vintige Fair.
 

Není to jen o oblékání

Nicméně styl Vintage samozřejmě není jenom o oblékání. Týká se také nábytku a bytových dekorací. Současný trend nábytkářské výroby je spíše strohý a minimalistický a není tedy nijak překvapivé, že se najdou lidé, kteří dávají přednost nápaditosti. Tvůrci nábytku tedy dokáží reagovat i na tyto potřeby a nábytek v retro stylu je stále více oblíbený. Nicméně dobová autenticita je ceněná nade vše a proto starý nábytek má cenu zlata. Samozřejmě vyžaduje pracnou renovaci, ale výsledek pak stojí rozhodně za to.
 

Svět doplňků

Mnoho prostoru pak samozřejmě vzniká při výrobě bytových doplňků. Polštáře, závěsy, obrázky v retro stylu, to vše dokáže vyčarovat tu pravou atmosféru.
Rovněž doplňky v podoběretro kabelek a bižuterie jsou velmi žádané a představují výzvu pro šikovné tvůrce.