Černočernou tmu do prodejny nepouštějte

I ve dne musí být Vaše prodejna osvětlena kvalitně. To proto, aby o sebe Vaši zákazníci nezakopávali. Nebo aby si nemysleli, že nemáte na provoz v podobě elektrické energie. Tím byste důvěryhodnost rozhodně nezvýšili. Denní světlo všechno nezvládne samo.

nouzové světlo

Ale co v noci, kdy je prodejna uzavřena a všechno kolem spí a odpočívá?

  • Máte v záloze nouzové osvětlení beghelli? Nebo necháváte jedno zadní světlo celou noc svítit, aby se do hlavní prodejny dostalo jen světlo rozmělněné? To asi ne.
  • Nebo snad zhasnete a necháte celou prodejnu ponořenou do tmy? To dost riskujete.
  • A pokud se jen spoléháte na to, že ve Vašem obvodě nemůže dojít k výpadku elektrického proudu, potom jste ještě nic podobného zřejmě nezažili. To se totiž prostě stává.

Od toho existují nouzová světla beghelli.
Některé komerční prostory dokonce mají povinnost nouzové osvětlení nainstalovat. Proč? Je to jednoduché.

  • Buď může během dne, ale i během noci dojít k výpadku dodávky elektrické energie, a nouzové osvětlení se stává okamžitou náhradou.
  • Nebo musí být vyznačeny únikové cesty, kterými zaměstnanci musí opustit pracoviště v případě havárie. A když selže osvětlení klasické, musí být zajištěno nouzovým osvětlením beghelli, které nedopustí, aby nastala neproniknutelná tma.
  • A víte, že existuje i nouzové osvětlení proti panice? No ano. Co se stane, když se v prostorných interiérech najednou zhasne? Lidé propadají panice. A co dokáže panika? To si umíte představit i Vy.

světlo nouzové
Ale Vás se zase tak moc únikové cesty netýkají, když máte vchod a východ v jednom. Přísnější to budou mít rozlehlé výrobní haly, nebo hotely. Vaše malá prodejna bude vyžadovat nouzové osvětlení beghelli z jiných důvodů. Při náhlém výpadku elektřiny během dne. Nebo v noci, kdy je prodejna prázdná. Tím se může Vaše prodejna stát cílem nenechavců, kteří dokážou využít jakékoliv chvilky nepozornosti, natož delšího výpadku elektrické energie.
Myslete tedy i na pořízení osvětlení, které Vás vyvede z nouze.