Čištění vašeho venkovního bazénu

Pokud jste vlastníky bazénu, ať už toho klasického nafukovacího nebo zabudovaného do země, jistě jste se již setkali s problémy s vodou. Zejména v horkých letních měsících se nám ve vodě mohou začít tvořit nechtěné řasy, které ničí čirost vody. Teplá voda s dostatkem slunečního svitu tvoří ideální podmínky pro tvoření těchto nechtěných návštěvníků.

Jak zabránit jejich tvoření? Je několik kroků, které bychom při čištění bazénu měli dodržovat. Prvním z nich je zařídit kvalitní čištění vody. O to se nám postará dostatečně velká a kvalitní filtrace. Není od věci se poradit s odborníky, jakou filtraci byste si pro svůj bazén měli vybrat právě vy. Při větších objemech bazénů musíte pochopitelně počítat s většími náklady na její pořízení.

Bazén

Dalším krokem, který musíte dodržet jsou kvalitní dezinfekce do bazénu. Ve formě chlorových tabletek, nebo jiných substitutů. Pamatujte, že pokud se u vás v rodině objeví alergie na chlor, je možné ho nahradit solí. Oba tyto produkty mají podobnou schopnost dezinfekce.

Toto vše však nestačí pro udržení čistoty ve vašem bazénu. Musíte také myslet na usazeniny, které se tvoří kvůli okolním faktorům jako jsou listí, tráva, prach, písek a podobně. Právě o usazeniny se vám nepostará žádný jiný předmět než je vysavač do bazénu. Při zakoupení nafukovacího bazénu dostanete vysavač pravděpodobně v balení. V jiných případech si ho musíte sami zakoupit. Výběr vysavače je také důležitý. Existují klasické ruční vysavače nebo poloautomatické. Oba tyto druhy jsou závislé na sací schopnosti vaší filtrace. Napojí se na přívod a tahem filtrace vysávají. Poloautomatický vysavač jezdí po povrchu bazénu “sám”.

dívka v bazénu

Mimo všechny zmíněná pravidla a doporučení péče o bazén ještě musíte dbát na to, aby se samotná voda nezačala hemžit zárodky řas. I přes tu nejkvalitnější filtraci a neustálé chlorování se může stát, že se ve vodě udrží. Při tomto problému se doporučuje hlídat PH vody a jednou za čas nalít do bazénu speciální přípravek na zlepšení kvality vody.