Co je fajn na Samsungu S10

Na trh se dostal nový Samsung S10 (S10+ apod.). Kromě mnoha zajímavých vymožeností a také velmi přitažlivého vzhledu nabízí samsung další pozitiva. V tomto článku si jich pár shrneme dohromady a pokusíme se říct proč zrovna tento Samsung.
samsung v ohni
            Rozhodně je zajímavý zadní kryt. Je však dostupný pouze pro dražší verze ceramic white a ceramic black. Na krytu vás jistě zaujme jeho výdrž, která již byla testovaná velmi nekompromisně. Ve výsledku se vám zadní kryt poškodí pouze v případě, že se stane velmi nečekaná situace doslova jako z filmu. Pravděpodobnost zničení běžným uživatelem je, jak asi chápete, velmi malá. Avšak stále máte přední část, kterou byste měli hlídat.
            Zajímavostí je rozhodně fotoaparát. Fotoaparát samsungu se skládá ze 3 čoček. Fotoaparát má 12 MPx, kromě posledního, ultraširokoúhlého, který se pyšní 16 MPx. Třetí fotoaparát by mohl připomínat jistým způsobem i rybí oko. Z blízkosti dokáže zachytit poměrně velkou plochu. Natáčení může probíhat dokonce ve 4K kvalitě. Přední fotoaparát dostal 10 MPx a pokud si chcete ozkoušet duální fotoaparát na selfie, musíte si pořídit S10+.
            S pamětí tvůrci také nešetřili. Telefon má 12 GB RAM a vnitřní paměť? Překvapivých 1 TB místa. Toho se zatím nedočkaly ani Iphony. S příchodem této generace už asi s pamětí žádné problémy nehrozí.
samsung galaxy s10
            Copak toho není už dost? No není, kromě dalších vymožeností, které Samsung dále nabízí ohledně softwaru a dalších prvků, nabízí i tzv. „reverzní nabíjení“. Co to znamená? Jednoduše otočíte telefon displeyem dolů a při položení telefonu/chytrých hodinek na telefon se začnou nabíjet. Nevím, zda bych to osobně využila, ale pro někoho to může být jistě zajímavé a rozhodně je to prvek, který si zaslouží zmínku.
            Tento telefon je jistě povedený kus, přestože jeho cena je nastavená velmi vysoko. Pokud však dokáže fungovat dostatečně dlouhou dobu, bude patřit jistě mezi ty nejlepší investice.