Co zubař zjistí jediným pohledem do úst?

Málokdo je má rád, ale potřebujeme je všichni. Dentisté nepatří mezi oblíbená povolání a mnoho dětí i dospělých má z návštěvy u nich noční můry. Nic to ale nemění na tom, že správná ústní hygiena je základem toho, abyste se k nim obávat nemuseli. Existuje mnoho nemocí a negativních aspektů vašeho života, které lékař dokáže ihned rozpoznat.zářivý úsměv dívky.jpg

Často se stává, že první příznaky cukrovky či rakoviny odhalí váš doktor při pravidelné prohlídce. Zubní centrum v Liberci https://www.2kdent.cz/ poskytuje široké služby, mezi které patří nejen běžná kontrola a oprava kazů, ale také bělení a služby dentálních hygienistů. Velkou výhodou je, že toto centrum neustále přijímá nové pacienty, což se vám jen tak někdo nepoštěstí.

Káva, kofein a alkohol

Tyto tři neřesti si mnoho z nás hojně užívá a právě tyto tři pochutiny dávají společně s cigaretami našim zubům nejvíc zabrat. Alkoholici jsou například velmi náchylní na výskyt kazů a nastává u nich mnohem více k vysušování úst.

Poruchy funkcí určitých orgánů

Při prohlídce si doktor snadno všimne i dechu pacienta. I ten často indikuje zdravotní potíže. Ovocný dech značí diabetes, zatímco rybí zápach může znamenat potíže s ledvinami či játry. Špatný dech obecně nemusí znamenat jen špatnou péči o ústa, ale také zánět průdušek. Pokud vám dentista doporučí navštívit obvodního lékaře, tak jeho náměty rozhodně neignorujte.

Přinést může i dobré zprávy

Těhotenství je vždy radostnou novinkou a nádherným obdobím v životě ženy. V tomto případě ale nečekejte, že graviditu odhalí dentista. Těhotné ženy mají často problémy se zuby a téměř 40 procent z nich se potýká se zánětem dásní. To ovšem přichází až ve vyšším stupni těhotenství.
zubní kartáček.jpg

Ošklivé zlozvyky se odrazí na opotřebení

Patříte mezi jedince, kteří si koušou nehty nebo vržou zuby? Pokud ano, tak váš doktor to pozná ihned, aniž by se vás musel ptát nebo se vám dívat na ruce. Tyto zlozvyky mohou chrup vážně poškodit. Dochází nejen k malým oděrkám a vyššímu opotřebení, ale také k praskání skloviny. Nezapomínejte, že nehty jsou poměrně tvrdé a rozhodně vám jejich kousání neprospěje.