Dámská elektrokola za rozumné ceny

Pořídit si elektrokolo není dnes známkou luxusu. Jejich ceny nejsou astronomické a jde o poměrně běžný výrobek, s nímž se můžete setkat jak ve městských zónách, tak i na venkově.

elektrokolo

Vydejte se na nákup s někým zkušeným

Dámské elektrokolo můžete klidně zakoupit prostřednictvím e-shopu, podstatné však je, abyste o vhodném výběru nerozhodovali sami, ale podělili se o své požadavky s odborníkem. Nebo alespoň s někým trochu fundovaným. Máte totiž před sebou složitý mechanismus, jehož konstrukci lze přirovnat k elektromobilu, nebo alespoň k jednostopému motorovému vozidlu typu motocyklu.
Musíte mít předem jasno, v jakém terénu se s ním budete pohybovat, na jakou vzdálenost s ním chcete jezdit, jak často, a také kolik prostředků hodláte investovat. Spolu byste měli zvolit optimum, tedy většinou jde v tomto směru o kompromis mezi dostupnými financemi a reálnými parametry výrobku.

Akumulátor

Jedna z nejpodstatnějších součástek, bez níž by elektromotor nemohl pracovat. Především si zapamatujte, že nejde o dobíjecí články, jaké naleznete v autě, neobsahují olovo a kyselinu sírovou, nýbrž jsou vyráběny technologiemi Li-Ion, NiMH a LiFePO4. Nejvyužívanější a nejvýkonnější jsou typy Li-Ion, tedy Lithium Iontové. Zajímat by vás měl především počet nabíjecích cyklů, minimum je 1000, což představuje přibližně 4 roky každodenního provozu.

technologie

Elektromotor

Tam vás budou zajímat dva odlišné parametry, které spolu přece jen souvisí. Výkon (příkon) elektromotoru by měl odpovídat maximální hodnotě 250 W, vyšší výkony nejsou českou legislativou přípustné. Druhý parametr je krouticí moment, jenž má vliv na záběr a sílu celého soustrojí. Minimální krouticí moment je 50 Nm. Z hlediska umístění pohonné jednotky se kola rozdělují na systémy s motorem ve středovém složení nebo uvnitř samotných kol. Součástí motoru je tzv. planetová převodová skříň.