Do bytu musí světlo!

Často je náš byt nebo některé jeho místnosti trochu tmavší. Nedostává se mu tolik přirozeného světla ze slunečních paprsků, kolik bychom si v něm přáli mít. Ale hezké bydlenískvelydomov.cz si můžeme zařídit i v případě, že náš byt není orientován tak, že by byl zrovna prosluněný. V těžších případech je potřeba zapojit služby profesionálů z řad bytových architektů. Ale hodně toho pro své obydlí můžeme udělat i sami. Když ho zařizujeme. Pořádně ho rozsvítit! Musíme ovšem být trochu kreativní a využít také dobré pomocníky – vhodné materiály pro vybavení, ty správné barvy použité v interiéru a samozřejmě to nejvhodnější osvětlení.žena u otevřeného okna

Nalákáme víc přirozeného světla
Nejlépe se sluneční světlo dostane domů samozřejmě okny. Pokud ale hned nechceme nebo nemůžeme bourat stěny a střechy a vytvářet další okna, můžeme si trochu pohrát s tvorbou interiéru. Průchodu světla vždy pomůžou průhledné a poloprůhledné materiály. Použijeme jich tedy uvnitř co nejvíce je to možné. Na příčky nebo alespoň části stěn, různé potřebné prostor oddělující zástěny. Nebojíme se je používat ani v rizikovějších, více používaných místech, například ve dveřích. Moderní technologie používané při jejich výrobě zajišťují jejich dobrou odolnost. A když se přeci jen rozbijí, proběhne to bezpečně. Dalšími skvělými pomocníky jsou zrcadla. S jejich vhodným umístěním se dá v interiéru doslova kouzlit! Ale můžou to být klidně jen zrcadlové tapety či nálepky umístěné šikovně tak, aby dovnitř odrážel lesklý povrch hodně světla.

Instalujeme vhodné umělé osvětlení
V dnešní době je nabídka různého osvětlení tak široká, že máme na výběr z mnoha možností, jak dané místo v bytě umělým světlem rozjasnit, posvítit si v něm na práci nebo čtení nebo třeba podsvítit dekorace. Hezky vypadá například moderní a úsporné LED osvětlení různých variant (např. stropní, bodové, v lištách, pásky).
koupelna s velkým zrcadlem
Vymalujeme světlými odstíny
Dalším osvědčeným způsobem prosvětlení bytu je použití světlých barev. Vymalujeme bíle, žlutě nebo hodně světlými barevnými odstíny. Ve světlých tónech volíme i nábytek, podlahy, doplňky a dekorace. Někdy přinese světlo do tmavé místnosti i taková maličkost, jakou jsou nové světlé závěsy na okně!