Do jaké barvy věnec stylizovat? Je to důležitější, než si myslíte

Jak si svůj proutěný věnec dozdobit? Je to jednoduché, sežeňte si květiny, lístečky a další drobné dekorativní předměty. Velice oblíbené jsou nejrůznější stužky, motýlci a ptáčci, vajíčka nebo sisalové ozdobičky. Dle sezony pak „letí“ nejrůznější větvičky, listíčko a malé figurky třeba sněhuláčků. Dále zlatě či stříbrně stříkané šišky nebo máky. Určitě najdete i krásné hvězdičky, použít však můžete i ozdobné knoflíky nebo březovou kůru. Ta se vyrábí dokonce různě barvená. Do věnce můžete zakomponovat i sušené citronové či pomerančové plátky, kousky skořice nebo svíčky. Jak vidíte, fantazii se meze nekladou.

dívka s bezovým věncem.jpg

Zajímavé je, do jakých barev ale budete své proutěné věnce ladit. Věděli jste, že barvy mají svou symboliku? Například bílá poměrně logicky ztělesňuje neposkvrněnost a čistotu. Vašemu domovu dodá pozitivní energii. Oproti tomu černé věnce se příliš nevyrábí. Z červených zase čiší vášnivá energie. Dodávají místu život, jsou symbolem síly a života. Zelené věnce vypadají nádherně, neboť bývají tvořeny z nejrůznějších rostlinek.

dívka s věncem na hlavě.jpg
Zapojit můžete bylinky, aby Vám byt krásně provoněly anebo třeba i bobkový list, ze kterého se věnce vyráběly původně (mluvíme o tzv. vavřínovém věnci). Zelené věnce se hodí na jaře, kdy vše pučí a roste. Symbolizují dobré zdraví, a právě tento růst i samotné zrození. Navíc dokáží skvěle uklidňovat. Oproti tomu věnce růžové reprezentují romantickou lásku, mládí a něhu. Zamyslete se nad tím, co chcete do svého domu podvědomě přitáhnout a dle toho vytvořte svou vlastní barevnou variantu. A pozor! Barvy rozhodně můžete i kombinovat. Například fialová stojí za duchovním růstem. Tato barva je vysoce duchovní a magická. Pokud ji spojíte například se žlutou, chcete přinést do domu štěstí. Modrá Vás zase snadněji dokáže propojit s Vaším vyšším já a vzbuzuje důvěru.