Elektrocentrály se dají zapůjčit

V podstatě se na trhu nachází několik možných druhů elektrocentrál. Od malých přenositelných, až po poměrně velmi těžké a velké, které se musí dopravit na místo jen s nějakým převozem. Není divu, vždyť váha dosahuje více jak 200 kg. Nicméně skvěle zajistí například chod venkovních prací, ale ani koncert nebo divadelní představení pod širým nebem nezůstane bez zajištění. Pro tento případ je ale lepší si domluvit zapůjčení elektrocentrály přímo s půjčovnou těchto velkých strojů.
Zde je výhoda i toho, že například v případě zapůjčení elektrocentrál vyššího výkonu od 400 kVA je trvalá obsluha technika vždy nutná.

s pojízdnou elektrocentrálou se zvládne všechno

Tudíž si vlastně zapůjčíme nejen zdroj, který nám zajistí bezproblémový chod, ale technik se o vše podstatné postará. Odpovídá poté nejen za připojení, ale i provoz. Je celkem logické, že za každou službu se musí zaplatit a tak můžeme nahlédnout rovnou do ceníku elektrocentrál a zjistit si alespoň přibližnou cenu. Nebo si rovnou domluvit schůzku a sjednat vše potřebné k zapůjčení elektrocentrály a případného dalšího materiálu.

Vlastní elektrocentrála

Při koupi jsou pro změnu rozhodující jiné parametry, jelikož nebudeme potřebovat takový odběr elektrického proudu.

  • Výkon

Rozhodně by nás měl zajímat výkon generátoru. Většina spotřebičů vyžaduje od elektrocentrály jasný přísun energie a to takový, který odpovídá jejich výkonu. Horší je to například s indukčními spotřebiči, ty si odeberou větší množství. Potom by stálo za úvahu nepořizovat elektrocentrálu s nižším výkonem než 1 000 W, ale zakoupit si s vyšším výkonem.

lidé, kteří se domlouvají na termínu a uzavírají smlouvu

  • Spotřeba

Ostatně spotřeba je celkem důležitý údaj u všeho dostupného produktu, ten zajímá každého spotřebitele. V případě elektrocentrály se udává spotřeba v množství paliva na motohodinu a je ovlivněna množstvím energie, kterou vydá. Většinou je zapsaná na štítku samotného přístroje.

  • Hmotnost

Zásadní údaj, který ovlivní také koupi. Elektrocentrály se prodávají o váze od několika desítek kilogramů, až po tuny. Ovšem je pravdou, že takovou velkou a těžkou elektrocentrálu si raději vypůjčíme, než zakoupíme.