Firemní večírek

Možná byste se divili, ale firemní večírek je jedna z akcí, na kterou se zaměstnanci opravdu těší. Proč by taky ne? Nemají důvod se netěšit. Díky firemnímu večírku mají možnost seznámit se více se svými kolegy, probrat nové události, nebo si prostě jen užívat volna. Úmysly každého z nás mohou být jiné. Je ale potřeba předem vědět, jak by se lidé měli na takových akcích chovat nebo co se od nich očekává.

welcome drink

Firemní večírky Váš kouzelník mohou být různé. Může se jednat o večírek vánoční, oslavu narozenin, odchod kolegy apod. Může se také lišit. Někteří preferují večírky v prostorech firmy a jiní zase v restauracích. Každý firemní večírek, bez ohledu na místo, má svá pravidla, která je třeba dodržovat.
Tak například je dobré pamatovat si, že nikdy nesmíte přijít s prázdnou. Je potřeba, aby každý zaměstnanec donesl něco, co je na seznamu. Je jedno, jestli se bude jednat o víno či chlebíčky. I když moc dobře víte, že jídla a pití bude dost, stejně byste měli něco dobrého přinést. Výjimkou jsou formální večírky, kde se jídlo nenosí.

firemní večírek

Pamatujte si, že nikdy nesmíte pomlouvat své kolegy. Je sice pravda, že kde je alkohol, tam člověk najde i upřímnost, jelikož člověk v podnapilém stavu říká to, co si myslí, ale mnohdy by se úplně nemuselo jednat o příjemné věci. Bylo by mnohem lepší držet jazyk za zuby, i když to nebude úplně jednoduché.
Důležité je také oblečení. Nikdo od vás neočekává, že přijdete v obleku. http://www.braintools.cz/toolbox/etiketa/typy-a-barvy-panskych-obleku.htm Vezměte si na sebe to, v čem se cítíte pohodlně a nebudete se za to ve společnosti stydět. Minimální je ale smart casual a to v každém případě.
Včasný příchod na večírek není podmínkou. Nesmíte ale zase přijít tak pozdě, aby na vás už nezbyl ani chlebíček nebo naopak tak brzy, že byste se museli dívat na ponuré obličeje. Pokud přijdete v ten správný čas, přijdete o to nejhorší z celého večera. Jestliže ale hostitele nechcete urazit, pak určitě dorazte včas.