Hledejte práci prostřednictvím internetu

Hledáte lepší práci? Dostali jste výpověď? Jste nespokojeni ve stávajícím zaměstnání a hledáte něco lepšího? Chcete se po mateřské dovolené zapojit do pracovního procesu? Existuje mnoho důvodů, proč hledáte zaměstnání. Určitě si kladete otázku, kde nalézt tu vysněnou práci. Samozřejmě, že v současné době je nemyslitelné hledání práce bez pomocí internetu. Rozhodně je ovšem třeba vědět, kde hledat. Pojďme si to trochu sesumírovat.
 

Kde všude můžete hledat

Pracovní portály. Je jich celá řada a strávili byste spoustu času, kdybyste každý portál navštěvovali zvlášť. Stojí rozhodně za to nastavit si hlídacího agenta. Nastavíte parametry a virtuální agent vyhledává nabídky na základě Vašich kritérií. Například hledáte práci učitel mateřské školy v lokalitě Vysočina, stačí si nastavit hlídače a každý den najdete nové nabídky přímo ve svém e-mailu. Další způsob, jak podpořit úspěšné hledání je, vyplnit si svůj profil, vložit svůj životopis. Mnozí personalisté hledají vhodné adepty právě zde.
 
Stránky personálních agentur. Personální agentury mají pověst často pochybnou. Přitom jsou to právě personální agentury, které mohou nabídnout velmi prestižní pracovní pozice. Mezi nejznámější personální agentury patří například Manpower nebo Adecco.
 
Stránky organizací a firem. Ne všechny pracovní pozice jsou avizovány na pracovních portálech. Některé firmy nebo organizace inzerují pracovní pozice na svých stránkách. Obvykle je najdete buď přímo v kategorii Kariéra nebo Volná pracovní místa nebo jako podkategorii Aktualit nebo O nás.
 
Tématické portály. Některá specializovaná místa lze najít na tématických portálech. Například portál o školství má svou kategorii pracovní místa, stejně tak portál se zaměřením na grafiku, architekturu nebo sociální práci.
 
Sociální sítě. V hledání práce mohou výrazně pomoci také sociální sítě. Linked In je sociální síť, kde lidé sdílí své profesní zájmy. Pokud si tam založíte profil, vložíte životopis a seznam referencí, personalisté Vás sami budou oslovovat. Ovšem například i Facebook má své zájmové personální skupiny.