Jak konečně dodržet novoroční předsevzetí

Možná se i vy řadíte k jedné z mnoha osob, pro které je každoroční vymýšlení novoročního předsevzetí zprvu motivátorem k velkým činům a změnám, a nakonec vše skončí naprostou katastrofou. Jen málo jedinců totiž své předsevzetí dovede až k vytyčenému cíli. Zamysleli jste se ale již někdy nad tím, proč je tomu tak?

nový rok pláž

Přehnaný zápal pro věc

Vymysleli jste si, že začnete pracovat na tom, abyste se konečně naučili plavat, zahradu jste doplnili o nákladný zahradní bazén, každý den jste věnovali několik hodin úsilí tomuto činu…ale vydrželo vám toto nadšení jen pár dní? Zcela jistě sami uznáte, že se není čemu divit. Do svého života nemůžete totiž jen tak z ničeho nic zařadit aktivitu, díky které se vás běžný režim od základu promění. Někdy je lepší jít ke svému cíli po malých krocích, ale sebejistě a dle vlastních možností.

Příliš vysoký cíl

Ručička váhy pokaždé, když na ni stoupnete výrazně přesáhne na stupnici vysokou hodnotu a vy se najednou rozhodnete, že tak to nebude a za měsíc shodíte 15 kilo? Proti hubnutí v případě obezity nelze říci vůbec nic, jen tento čin schválit, ale pokud víte, že se v tomto oboru až tolik neorientujete, možná bude lepší kontaktovat specializované poradce, kteří vám s rozhodnutím mohou výrazně pomoci a navést vás na správnou cestu při dosahování vašich cílů.

nový rok

Vytrvejte!

Ať chcete nebo ne, překážky se objevují všude a nejspíše i při plnění vašich novoročních předsevzetí. Nevzdávejte své předsevzetí ihned s příchodem prvních neúspěchů. Naopak, zkuste se jim postavit a ukázat, že zrovna tento rok je možné to dokázat a splnit si své sny. A pokud by se vám to přece jen nepodařilo, kdo říká, že předsevzetí si nelze dát i mimo měsíc leden? Pokud ale vytrvale půjdete za svým cílem a opravdu si budete chtít splnit své přání, všechny faktory budou hrát snad ve váš prospěch.