Jak se orientovat ve stínící technice Technorol

.

Markýzy

Tento způsob zastínění a ochrany před přímým slunečním světlem známe většinou z otevřených teras, balkonů, výloh obchodů. Nejsou však určeny jako záchytný bod před dešťovými srážkami, snesou pouze velmi drobné kapky a naopak se před hustým deštěm musí chránit a zasouvat do boxů a kazet.
Trh je dnes zásoben několika základními typy https://www.technorol.eu/ . Tím nejjednodušším jsou výsuvné markýzy pro zahradní restaurace a venkovní prostory před obchody. Propracovanějším řešením je kazetová markýza s ochranným boxem. Podle způsobu využití je dále dělíme na balkonové, svislé pro zimní prosklené zahrady a speciální korbové nad výlohami obchodů v městských ulicích.

žaluzie

Venkovní rolety

Jejich obliba značně vzrostla za posledních deset let. Je to zejména z toho důvodu, že jde o ideální řešení ochranné bariéry před nežádoucími pohledy zvenčí a případnými vetřelci. Zatažené venkovní rolety odradí řadu nenechavců, neboť jejich masivní konstrukce z hliníkových lamel situaci před vloupáním do domu značně ztěžuje. Ochranné kazety jsou u novostaveb, kde se předem s touto stínící technikou počítá, zcela zapuštěné pod úrovní fasády, u starších budov se montují dodatečně do exteriéru. Pohyb lamel je veden ve svislých vodicích lištách a jejich regulaci lze provádět ručně nebo na dálkové ovládání pomocí elektromotorku.

modré žaluzie

.

Žaluzie

Jestliže sáhnete po venkovním řešení, docílíte podobných výhod, jaké umožňují venkovní rolety. Především bezpečně chrání před slunečním svitem a zároveň před tepelným zářením, pronikajícím na okenní tabule. U venkovního stínění je obecně známo, že sníží teplotu v místnosti v létě o několik stupňů a výrazně šetří náklady na provoz klimatizace. V zimě mohou zachytit až jednu pětinu tepla, které skrze okno uniká do venkovního prostoru.
Vnitřní žaluzie se volí zpravidla pouze tam, kde je požadováno zaclonění před denním světlem, a kde nezáleží na ohřívání okenních skel a vnitřních hliníkových lamel. Jejich výhodou je samozřejmě velmi nízká cena. Kromě hliníku se na výrobu lamel používá i esteticky působivější bambus a u vertikálního provedení syntetická textilie.

Jak se orientovat ve stínící technice Technorol
4.5 (90%)2
.