Jak se orientovat ve stínící technice Technorol

Markýzy

Tento způsob zastínění a ochrany před přímým slunečním světlem známe většinou z otevřených teras, balkonů, výloh obchodů. Nejsou však určeny jako záchytný bod před dešťovými srážkami, snesou pouze velmi drobné kapky a naopak se před hustým deštěm musí chránit a zasouvat do boxů a kazet.
Trh je dnes zásoben několika základními typy . Tím nejjednodušším jsou výsuvné markýzy pro zahradní restaurace a venkovní prostory před obchody. Propracovanějším řešením je kazetová markýza s ochranným boxem. Podle způsobu využití je dále dělíme na balkonové, svislé pro zimní prosklené zahrady a speciální korbové nad výlohami obchodů v městských ulicích.

žaluzie

Venkovní rolety

Jejich obliba značně vzrostla za posledních deset let. Je to zejména z toho důvodu, že jde o ideální řešení ochranné bariéry před nežádoucími pohledy zvenčí a případnými vetřelci. Zatažené venkovní rolety odradí řadu nenechavců, neboť jejich masivní konstrukce z hliníkových lamel situaci před vloupáním do domu značně ztěžuje. Ochranné kazety jsou u novostaveb, kde se předem s touto stínící technikou počítá, zcela zapuštěné pod úrovní fasády, u starších budov se montují dodatečně do exteriéru. Pohyb lamel je veden ve svislých vodicích lištách a jejich regulaci lze provádět ručně nebo na dálkové ovládání pomocí elektromotorku.

modré žaluzie

Žaluzie

Jestliže sáhnete po venkovním řešení, docílíte podobných výhod, jaké umožňují venkovní rolety. Především bezpečně chrání před slunečním svitem a zároveň před tepelným zářením, pronikajícím na okenní tabule. U venkovního stínění je obecně známo, že sníží teplotu v místnosti v létě o několik stupňů a výrazně šetří náklady na provoz klimatizace. V zimě mohou zachytit až jednu pětinu tepla, které skrze okno uniká do venkovního prostoru.
Vnitřní žaluzie se volí zpravidla pouze tam, kde je požadováno zaclonění před denním světlem, a kde nezáleží na ohřívání okenních skel a vnitřních hliníkových lamel. Jejich výhodou je samozřejmě velmi nízká cena. Kromě hliníku se na výrobu lamel používá i esteticky působivější bambus a u vertikálního provedení syntetická textilie.