Jaké pořídit schodiště

Pokud se chystáte stavět dům nebo připravujete jeho rekonstrukci, nevyhnete se stavbě či přestavbě schodiště. Důležitým hlediskem je jeho typ, protože každý má nějaké vizuální i užitkové vlastnosti a zabere různé množství místa.dřevěné schodiště se zábradlím

  • Rovné schodiště– přímé schodiště je nejběžnější i nejdostupnější, nepotřebuje žádnou speciální podporu, je připevněné dole a nahoře. Nevýhodou je, že zabere více prostoru.
  • Schodiště do Ljedná se o rovné schodiště se zalomením, které může být uprostřed nebo blíže k jednomu konci. Takové schodiště vypadá lépe než přímé. Lze ho použít v rohumístnosti, v místě zalomení je umístěná podesta (odpočívadlo), což je deska spojující schodišťová ramena.
  • Schodiště do U skládá se ze dvou schodišťových ramen, která jdou v opačných směrech, v místě zalomení je opět podesta. Vizuálně působí pěkně a zajímavě. Nevýhodou je zatáčka, která ztěžuje např. stěhování větších kusů nábytku.
  • Točité schodiště je ideální pro užší menší prostory, má jeden centrální sloupek, ke kterému jsou připojeny paprskovité schodišťové stupně tvořící spirálu. Není úplně snadné se na něm pohybovat. Na jednom schodu může být vždy pouze jedna osoba, protože vnitřní část je úzká a nosit po něm větší předměty je téměř dobrodružstvím.

schodiště s modrým kobercem a červeným kovovým zábradlím
Tvarů schodišť je samozřejmě ještě celá řada. Zárukou kvality návrhu, výroby i realizace jsou schodiště od K.M.K. Design. Jejich designéři dokážou navrhnout individuální řešení pro každý prostor. Nabízí schodiště kombinovaná či celodřevěná, použitými materiály bývá tvrdé masivní dřevo buku či dubu, exotická dřeva, mramor, kov, umělý kámen apod. Dalším typem jsou nerezová schodiště do moderních interiérů kombinovaná se sklem, mramorem či exotickým dřevem, vhodná i k venkovnímu použití díky své odolnosti. K.M.K. Design vám dokáže nabídnout luxusní skleněná schodiště, která působí v interiéru moderně a vzdušně. Pořídit můžete i schodiště samonosné, které nepotřebuje podpěrnou konstrukci. Samostatnou kapitolou jsou schodiště venkovní, se kterými si též firma K.M.K. Design hravě poradí. Vše s maximálním ohledem na přání zákazníka a jeho prostorové možnosti.