Kolotoč – herní prvek, který žádný hlodavec neodmítne

Pořídili jste si domácího mazlíčka a chcete mu dopřát pohodlí, dostatek, prostoru a zábavy a také potřebnou péči? Základem je vhodná a dostatečně velká klec. Třeba takový křeček je především noční tvor. Přes den většinu času prospí, v noci je naopak ve svém živlu, a proto potřebuje nějaký ten prostor k vyžití. Nějaký ten čas může strávit pobíháním po kleci, přes různé žebříky, tunely a prolézačky.
bílý křeček
Co ale ještě zvolit do klece pro vašeho malého hlodavce, abyste mu umožnili více pohybu? Ideálním řešením je kolotoč pro křečky, který si zamiluje snad každý hlodavec. Pokud pořídíte tento herní prvek do klece vašeho hlodavce, určitě nezůstane dlouho netknutý, ba naopak bude velice často využíván. Nejen křečci totiž milují nekonečné a zábavné pobíhání v kolotoči, a to především v nočních hodinách. Nezapomeňte tak tedy proto také na vhodné umístění klece s hlodavcem, aby vás svým nočním tělocvikem nerušil při spánku, protože právě v noci bývají hlodavci extrémně aktivní a akční.
Různá provedení:
Tento herní prvek pro pravidelný pohyb vašeho malého hlodavce můžete pořídit v různém provedení. K dispozici je například dřevěné, kovové nebo plastové provedení. Vybírat také můžete z různých velikostí a barev a sladit tak vzhled s designem klece a dalším vybavením.
křeček v akvárku
A proč je vlastně třeba takový kolotoč tak důležitý? Stačí se jen vžít do kůže vašeho domácího mazlíčka a rázem pochopíte význam a důležitost herních prvků v kleci. Pohyb je stejně tak důležitý jako vhodné krmivo, dostatek tekutin a také možnosti něco vhodného hlodávat a brousit si tak svoje zuby.
Při vybavování klece pro vašeho domácího mazlíčka tedy myslete nejen na místo pro spánek, ale také na zábavu. Poskytněte vašemu malému hlodavci dostatek prostoru a také míst k vyžití a vyřádění se. Odměnou vám za to bude spokojený domácí mazlíček.