Konečně uvidíte, co je pro vás důležité

Někdy můžeme vyzkoušet všechno možné i nemožné, ale stále cítíme, že to nějak není ono. Že jde život tak trochu kolem nás. K tomuto pocitu může přispívat celá řada aspektů. Poté, co se jich spojí více dohromady, začneme cítit nervozitu, neklid nebo máme pocit, že se někam řítíme a už se to nedá zastavit.
ruce nabízející světlo svíčky

o Jednou z možností je odjet na dovolenou a pustit všechno z hlavy.
o Někdy se ale splní pouze polovina tohoto plánu.
§ K psychiatrovi se vám logicky nechce, protože vlastně neumíte své problémy a pocity popsat.
VY PROSTĚ POTŘEBUJETE NAJÍT VNITŘNÍ KLID. Najít sami sebe. K tomu je ideální zbavit se všech okolních vjemů a ponořit se jen do své duše.
– Jistě už jste slyšeli vyprávění nevidomých, kteří tvrdí, že jim jejich handicap dal do života nový rozměr.
– Jejich ostatní smysly jsou citlivější a jejich vnímání intenzivnější.
Není problém si na několik dnů tento pocit vyzkoušet. Pomůže vám v tom terapie tmou. Možná, že zprvu pocítíte obavu a možná i strach. Nebo budete mít pochybnosti o smysluplnosti svého konání. Vnitřně ale cítíte, že to pro vás bude prospěšné.
smutný muž sedící ve tmě

Naleznete vnitřní klid

Až ve vás uzraje rozhodnutí, že za zkoušku přeci nic nedáte, pak je nutná příprava předem. Doporučuje se jeden týden nebýt v dosahu mobilního telefonu a ani jiných technických vymožeností. Nejlépe je vzít si dovolenou a snažit se odpoutat od všeho, co nás svazuje. Tato terapie rozhodně nemá nic společného se žádnou ideologií a ani náboženstvím. Jedná se jen o očistu lidské duše. Vše je dobrovolné. Po nástupu si sami určíte, kdy se zhasne a kdy tedy pobyt ve tmězapočne.
o Orientace v chatce se nemusíte obávat.
o Předem si můžete vše osahat.
§ Navíc tu nejsou žádné obtěžující nepotřebnosti a zbytečnosti.
Před zahájením terapie si můžete například dopřát procházku po trávě anebo zavolat někomu blízkému.