Krása v přírodě

Všichni jezdci a jezdkyně vám zajisté řeknou, že jízda na koni je to nejvíc osvobozující, co kdy v životě podnikli. A je to pravda. Připadáte si na chvíli, že máte křídla a prožíváte úžasné spojení s velikánským čtyřnohým tvorem, kterému musíte naprosto důvěřovat, a přesto být neustále v pozoru, protože nikdy nevíte, kdy ho něco vyplaší a podobně. Je to jeden z nejlepších a nejúčinnějších způsobů relaxace po namáhavé práci, kdy jste zavření celý den v kanceláři a jenom sníte o tom, jaké je to být tam venku, kde je krásný čerstvý vzduch a široko daleko není slyšet nic jiného než zpěv ptáčků a nekonečný klid. Ano, je to opravdu balzám na duši a troufám si říct, že se vám takový koníček vyplatí mnohem víc než předražené hodiny strávené v křesle u psychologa.

westernové sedlo

K ježdění toho moc nepotřebujete. Hlavní je mít odhodlání a cit pro zvířata. Koně jsou totiž opravdu velmi senzitivní a vycítí, když něco není v pořádku. V tom případě se začnou bát a budou tak nějak mimo svou kůži, což může mít někdy opravdu katastrofální důsledky nejen pro koně ale i pro vás samotné. Jediné, co není opravdu radno podceňovat, je vybavení pro koně. A to především sedlo a uzdečka. Měly by být z takového materiálu, který koni nebude způsobovat žádné poranění a bude mu příjemné na „nošení“. Vše se také odvíjí od toho, jak dobře či špatně se o dané vybavení budete starat následně vy. Všechno kožené se musí pravidelně mazat speciální mastí na kůži a poté musí opravdu dobře uschnout, a to nejlépe na sluníčku.

koník na pláži

Takové westernové sedlo si vyžaduje opravdu pečlivou péči. Ve westernovém stylu ježdění tak nějak platí, že mnohem pečlivěji bývá vybíráno vybavení pro koně než pro jezdce samotného, což je v něčem opravdu krásné, neboť bychom neměli zapomínat, že je to obrovská čest, že se můžeme nechat vozit na hřbetu tak ušlechtilých zvířat jako jsou právě koně.