Krása v přírodě

Všichni jezdci a jezdkyně vám zajisté řeknou, že jízda na koni je to nejvíc osvobozující, co kdy v životě podnikli. A je to pravda. Připadáte si na chvíli, že máte křídla a prožíváte úžasné spojení s velikánským čtyřnohým tvorem, kterému musíte naprosto důvěřovat, a přesto být neustále v pozoru, protože nikdy nevíte, kdy ho něco vyplaší a podobně. Je to jeden z nejlepších a nejúčinnějších způsobů relaxace po namáhavé práci, kdy jste zavření celý den v kanceláři a jenom sníte o tom, jaké je to být tam venku, kde je krásný čerstvý vzduch a široko daleko není slyšet nic jiného než zpěv ptáčků a nekonečný klid. Ano, je to opravdu balzám na duši a troufám si říct, že se vám takový koníček vyplatí mnohem víc než předražené hodiny strávené v křesle u psychologa.

westernové sedlo

K ježdění toho moc nepotřebujete. Hlavní je mít odhodlání a cit pro zvířata. Koně jsou totiž opravdu velmi senzitivní a vycítí, když něco není v pořádku. V tom případě se začnou bát a budou tak nějak mimo svou kůži, což může mít někdy opravdu katastrofální důsledky nejen pro koně ale i pro vás samotné. Jediné, co není opravdu radno podceňovat, je vybavení pro koně. A to především sedlo a uzdečka. Měly by být z takového materiálu, který koni nebude způsobovat žádné poranění a bude mu příjemné na „nošení“. Vše se také odvíjí od toho, jak dobře či špatně se o dané vybavení budete starat následně vy. Všechno kožené se musí pravidelně mazat speciální mastí na kůži a poté musí opravdu dobře uschnout, a to nejlépe na sluníčku.

koník na pláži

Takové  westernové sedlo https://prokone-js.cz/e/westernova-sedla-1.htm si vyžaduje opravdu pečlivou péči. Ve westernovém stylu ježdění tak nějak platí, že mnohem pečlivěji bývá vybíráno vybavení pro koně než pro jezdce samotného, což je v něčem opravdu krásné, neboť bychom neměli zapomínat, že je to obrovská čest, že se můžeme nechat vozit na hřbetu tak ušlechtilých zvířat jako jsou právě koně.