Na hubnutí je třeba jít chytře

Chcete se zbavit nadbytečných kilogramů? V tom případě se nejprve zamyslete nad tím, jakou cestu zvolíte. Není dieta jako dieta. Těch „zaručených“ způsobů, jak na hubnutí, je sice všude mnoho, nicméně ne všechny fungují tak, jak jejich autoři uvádějí. Spíše jde o to, že hubnutí je v České republice vděčné téma, takže mít takový článek zařazený ve svém portfoliu, ať už jde o internetový anebo tištěný magazín je pro všechny naprostá nutnost. To je dobré mít na paměti, než se rozhodnete některý z uvedených postupů vyzkoušet. Proto, než si vyberete, tak přemýšlejte, aby vaše úsilí nevyšlo na prázdno, anebo abyste si v horším případě nepoškodili zdraví.

citrusy, vitamíny
Nejlepší způsob, jak si dobře vybrat postup k dosažení vaší vytoužené váhy, je vsadit na osvědčenou dietu, která staví na vědeckých základech a v praxi ji úspěšně absolvovalo mnoho lidí. A přesně taková je proteinová dieta.
Jejím základem jsou jídla bohatá na bílkoviny, odtud dostala své pojmenování. Jinak ji najdete také pod označením ketonová. Co to znamená? Jde o to, že při hubnutí, a zároveň dostatečném příjmu bílkovin dojde v organismu k navození přirozeného fyziologického děje – ketózy. Při ketóze dochází k rozkladu – spotřebě uložených tělesných tuků a uvolňování energie, přitom svalová hmota zůstává nedotčena.

žena cvičí, jóga
Naopak když začnete pouze slepě hubnout tak, že omezíte celkový příjem potravy, začne vaše tělo získávat energii nejen rozkladem tukové tkáně, ale také likvidací svalové hmoty, která je hlavním spotřebitelem energie v organismu.
A svalová hmota vám začne zoufale chybět právě ve chvíli, kdy se rozhodnete s hubnutím přestat. Návrat k běžnému jídelníčku znamená obnovený zvýšený přísun energie, kterou ovšem nemá kdo spotřebovávat – redukované svaly na její spalování nestačí. A to je začátek nevítaného jo-jo efektu, při kterém se vám začnou tvořit nové tukové polštáře právě vinou ukládání nespotřebované energie.