Pět lidí, které potkáte na plese (jakémkoliv)

Ať už jste tam či onam, vždycky najdete alespoň těchto deset zástupců typů návštěvníků plesů, kteří zkrátka udeří člověka do očí. Generalizace a typizace je důležitá zejména tehdy, pokud se některým chcete vyhnout.
žena z mladého páru držící zbraň namířenou proti mužovi

  1. Náruživý jedlík

Kdekoliv je občerstvení v ceně vstupného, ideálně formou švédského stolu, buďte si jisti, že tam bude alespoň jeden jedlík, který nebude tančit, zpívat ani se bavit, dokud se pořádně nenají a to každou hodinu. Všechny řízečky budou okamžitě pryč, stejně tak jednohubky a takové ty dobré zákusky. Nemáte zkrátka šanci cokoliv ukořistit pro sebe či pro své známé, pokud se jich sejde více na jednom místě.

  1. Opilý samotář

Najdete je všude, nejvíce ale vyčnívají na plese, kde jsou všichni ve dvojících. Nedávno rozvedený, osamocený nebo třeba ovdovělý muž (většinou jsou to muži) se potácí v opilém deliriu k nejbližšímu baru a cestou smete snad každého. Po půlnoci začnou narážet na všechny ženy a dívky a pak už se jen válejí venku na lavičkách a stěží kouří cigarety.

  1. Vášnivý hráč tomboly

Kdekoliv je nějaký hazard, tam jistě najdete někoho, kdo si rád vsadí. Ale tito vynikají svou obsesivní ctižádostí v tombole. Jsou schopni vykoupit všechny lístky do tomboly jenom proto, aby vyhráli kopu brambor od místního farmáře nebo nového auto jako první cenu. A nikdo jim nebude stát v cestě.
mladý muž ukazující prstem do dáli

  1. Hlučná matka

Kromě obchodů a miminkovských potřeb ji najdete taky tady. Jak se zdá, mít dítě znamená omezit svou svobodu – takhle to alespoň vypadá, když se tato třicetiletá žena rozhodne odhodit všechny zábrany a miminkovskou řeč a roztočit to. Nejenže je to hrůza i pro ni (druhý den), ale i pro všechny zúčastněné. Hlučné matky mohou, ale nemusí, nacházet oporu taky v opilých samotářích, záleží na chvilkové náladě.

  1. Nekonečný model

Jedná se o muže či ženu, který zkrátka neopustí fotokoutek na ples t/, ani kdyby museli. Klidně jsou schopni hodiny prostát ve frontě, jenom, aby potom zabrzdili celý proces nekonečnými fotkami se všemi různými proprietami. V následných foto-albech na internetu je poté většina fotek jejich. Dvě z nich jsou docela zábavné.