Pobyt v přírodě

Právě výběr místa je pro dovolenou zásadní. Vlastně je to to nejdůležitější. Někdo rád hory, jiný roviny, třetí údolí. Tak a co nyní počít? Komu v rodině vyhovět? Zde jde udělat jen jedno doporučení, navštivte Adršpach a máte tam ode všeho trošku. Když ne přímo zde, tak ve velmi blízkém okolí.
Výše zmíněná lokalita je známá jako skalní městečko, ale kdybychom chtěli být přesní, není tomu tak. Adršpach je totiž malá vesnička v severovýchodních Čechách pod zříceninou hradu naprosto stejného jména.
Krajina kolem Adršpachu
No, ale bude tam kde bydlet? Ptáte se. Ptáte se právem, protože hotely jsou věčně plné a sehnat bydlení není jen tak. Proto vám může být k dispozici ubytování v soukromí Adršpach. Stačí si jen zvolit patřičný termín a domluvit. Samozřejmě vždy s předstihem.
Pokud si vyberete chatu, budete přímo uprostřed přírody a budete mít také pohodlíčko, na jaké jste zvyklí z domova.
Není třeba se obávat, že byste se neměli kde stravovat, nebo že byste neměli co dělat. Celý tento kraj je protkán krásami, a samozřejmě je zde i spousta zajímavostí.
Jezírko u Adršpachu
Zcela jistě navštivte Adršpašsko-teplické skály, to prostě musíte. A když už budete v té chůzi, stavte se i na Křížový vrch. A pak se potuluje nádhernou přírodou, jen pozor abyste se nevynořili v Polsku, hranice s tímto státem jsou velmi blízko.
Nechce se vám pěšky? Pak je zde všude možnost zapůjčení bicyklu, a pokud umíte a jste zdatný jezdec, uvidíte těch krás ještě více. I když pomalá a hezká procházka má také něco do sebe. A také je méně nebezpečná.
Nu, a když už se vám třeba jeden den do přírody nechce, můžete navštívit město Teplice nad Metují. I zde jistě objevíte několik zajímavých míst.
Hlavně nezapomeňte vzít fotografický aparát, protože se k této dovolené budete jistě chtít znovu a znovu vracet. Třeba i v zimě u domácího krbu. Zde si jistě rádi promítnete fotografie a zavzpomínáte.