Poznejte rozdíly mezi jednotlivými dřevinami pro nábytek

Nábytek se dá zhotovit z různých materiálů, ale existuje TOP 10. Tyto materiály jsou těmi nejoblíbenějšími, pokud jde o výrobu vestavěných skříní, kuchyní nebo nábytku podobného typu. Jaké dřeviny proto lze zařadit mezi TOP 10 materiálů Sten Skříně?Dřevěné hranoly pro obrábění

Smrk

V České republice jde o nejhojnější dřevo. Je velmi měkké, levné, ale pro výrobu kvalitního nábytku se příliš nehodí. Zákazník se může setkat i s výrobky, které jsou hotové jenom z poloviny, neboť se předpokládá, že nátěry a mořidla si zákazník dodělá sám.

Jedle

Odolává vlhkosti lépe, než je tomu u smrku, ale jinak má velmi podobné vlastnosti. Je tedy vhodný i do koupelen a jiných místností, kde se očekává větší vlhkost.

Modřín

U tohoto materiálu platí, že čím je starší, tím je hezčí. Na tom se však projeví i cena, která u opravdu vyzrálého kusu dřeva může být velmi vysoká.

Borovice

Je ideální pro konstrukční prvky, protože jde o dřevo velmi odolné. Barevně je poměrně nestálý, a tak nebude příliš vhodný pro masivní zpracování nábytku.

Buk a dub

Tvrdé, pevné a málo pružné. To je dřevo z nejvyužívanějších listnatých strojů, tedy z buku a dubu. Zajímavé využití tohoto nábytku je pro ohýbané výrobky.Textura dřevěných parket

Teak

Exotické dřevo, které je oblíbené díky trvanlivosti, tvrdost a odolnosti. Vyrábí se z něj například židle a zahradní nábytek.

Meranti

Tropická dřevina, který slouží hlavně pro stavbu zahradního posezení, přístřešků a podobných prvků

Bambus

Klasická dřevina z Asie, který se příliš nedá využít pro účely kuchyní nebo skříní, ale pro zahradní využití je naprosto ideální díky nízké hmotnosti a skvělé výdrži.

Přírodní ratan

Sedačky, židle nebo stoly. To všechno a mnohem více je možné vyrobit z přírodního ratanu.

Iroko

Žlutooranžové až hnědé odstíny mohou vnést do domácnosti nebo na zahradu zcela jiný směs, kterým můžete nábytek vybírat.
Tyto dřeviny jsou v současné době velmi oblíbené. Jejich cena je odlišná nejenom od způsobu zpracování, ale také od dodavatele. Ačkoliv ne všechny materiály jsou vhodné pro výrobu linek nebo skříní, jsou stále velmi oblíbené, byť pro jiné účely.