Pozor na vaše chlupáče

Čtyřnozí chlupáči nám v domácnostech dělají radost každý den. Jsou přítulní, milující, věrní a my jim to všechno oplácíme, protože u lidí tyto vlastnosti nenajdeme. Proto možná milujeme všichni naše domácí mazlíčky, kteří jsou závislí jen na nás a my si tak alespoň někdy připadáme užiteční, Je to ale trochu nucené, protože oni jsou tam zavření z naší vůle a ne ze své, takže je tak trochu nutíme do toho, aby byli na nás závislí, oni by se bez nás asi obešli, kdybychom si je kdysi neochočili. Samozřejmě že dnes už by to sami nezvládli, protože jsou zvyklí na to, že se o ně staráme my a venku by moc dlouho nepřežili, i tak jsme je k tomu tak trochu donutili my.

kočka

To už je ale jedno, protože neochočení zůstanou navždy jen vlci a ostatní kočkovité a psovité šelmy, naši pejsci a kočičky však zůstanou už ochočení. Jsou ale výjimky, například divoká zvířata, třeba kočka divoká. Tato zvířata žijí bez lidí úplně normálně a sami si shánějí potravu. Nikdo si ale nedovedeme představit čivavu někde v lese samotnou, aby si sama ulovila nějakou zvěř. To prostě už nejde. Naši čtyřnozí chlupáči jsou pro nás však trochu i nebezpečím. Nikdo by to do nich neřekl, ale je to tak. Mohou na nás totiž přenést různé nemoci nebo dokonce parazity.

pes

Proto byste se měli snažit svá zvířata dostatečně očkovat proti různým nemocem a dostatečně často je nechat odčervovat případně používat tablety proti parazitům, například proti klíšťatům nebo i blechám a podobně. Psi nebo kočky totiž mohou přenášet blechy. Pak se jich budete muset zbavovat. Je dobré také psy a kočky jednou za čas umýt, i pokud jsou venkovní, protože v jejich kožichu mohou zůstávat blechy a podobní parazité. Hlavně u těch venkovních. Jak se zbavit blech? To je dobrá otázka. Samozřejmě nejdůležitější věc je zbavit blech mazlíčka. To provedete pomocí různých přípravků a šamponů a blešáčku, což je hřeben na vyčesávání blech. Aby na něj blechy znovu nenaskákaly, použijte obojek proti blechám či jiné pomůcky. Vyčistěte také místo, kde se váš mazlíček pohybuje.