Proč si oživit domov plakátem

Nakřivo pověšené plakáty, přilepené ledabyle izolepou nebo lepicí gumou, jsou a byly stálicemi mnoha studentských pokojů. Z těch nejznámějších témat se vám pak určitě vybaví motivy Hvězdných válek, plakáty zobrazující různé typy alkoholu nebo marihuany, nejrůznější motivační citáty nebo replika Mony Lisy z letního víkendu v Paříži. Ne, že by na čemkoli z toho bylo něco špatně, ale mnoho lidí má kvůli tomu pocit, že do „dospěláckého“ interiéru se tento druh ozdob nehodí. To je ovšem chyba. Správně vybraný kus totiž pokoj oživí lépe, než obligátní .
prázdné obrázky.jpg
· Slaďte ho s interiérem
Výhodou plakátu je, že se dá ze zdi snadno sundat a nahradit jiným motivem. Není proto žádný důvod, proč byste nemohli nástěnnou ozdobu ladit se zbytkem místnosti. Můžete se přitom vydat dvěma směry: buďto v obchodě sáhněte po jednodušších motivech v několika barvách, nebo, pokud je celé zařízení střídmější, naopak udělejte z plakátu centrum pozornosti v celém prostoru. Zajímavě může vypadat i několik menších, tematicky propojených, kousků pohromadě.
· Kvalitní uchycení
Jak jsme již zmínili, jedním z důvodů, proč tolik lidí tento druh výzdoby pokládá za laciný, je nekvalitní úchytný systém. Sebehezčí kousek bude vypadat lacině, když ho na stěnu halabala přichytíte kusem lepicí pásky. Nechte si své oblíbence proto zarámovat, nebo ještě lépe, pořiďte si stěnu závěsný systém. Vybrat si můžete jednoduché dřevěné úchyty, ale i řešení z plastu a kovu, do kterého se plakát vloží, a díky průhlednému plastovému předku bude vidět, ale bude také chráněný před případnými nečistotami či zásahem dětských rukou nebo domácího mazlíčka.
zarámovaný plakát.jpg
· Podpis
Pokud máte možnost, a chcete demonstrovat lásku k oblíbenému filmu nebo kapele naplno, sežeňte si podepsaný kus. Sice budete muset trochu hledat, a u ikon typu Hvězdné Války si připravte i pár tisíc korun, ale jakožto doplněk je to naprosto unikátní věc.