Semena konopí skutečně pomáhají! Nepodléhejte zažitým mýtům

Už se stalo tak nějak zvykem, že o této rostlině slyšíme v souvislosti s jejími omamnými účinky, ale její blahodárné účinky na naše zdraví už tolik hojně publikované nevidíme. Tato rostlina má jako jedna z mála velmi všestranné léčebné působení.

marihuana

Marihuana, která je také známá pod svým latinským názvem Cannabis, je ve spoustě zemích považována za lehkou drogu, která může mít po použití omamné účinky. Ve větším množství se může objevit řada negativních účinků na lidský organismus. My si dnes představíme blíže orální konzumaci, využití v mastech, olejích nebo vdechování, které pomáhá při mnoho onemocněních.

Se zaměřením na cannabinoidy

Průměrná rostlina obsahuje mnoho látek, stejně tak jako marihuana, které jsou prospěšné i škodlivé pro lidský organismus. Přesto je tato rostlina něčím výjimečná, obsahuj totiž látky, které se v žádné jiné rostlině nevyskytují – cannabinoidy.

Určitě si nemusíme představovat nejznámějšího zástupce z tohoto řádu, jedná se o analgetickou látku, která je silně psychoaktivní – THC. Rozpustit se dokáže pouze v tucích nebo v alkoholu, z čeho se odvíjí využití této rostliny v lékařství. Ovšem není to pouze tato látka, která dává tomuto zelenému zázraku takovou moc.


konopí

Dá se i konzumovat

Není nad semínka konopí, které patří mezi nejvýživnější a nejzdravější. Jedná se o kvalitní potravinu, která dokáže svými výživovými hodnotami předčit i kvalitní maso. Čistě teoreticky by se dalo říct, že pokud byste celý rok jedli jenom produkty z marihuany, patřili byste mezi nejzdravější jedince.

  • Obsahuje ideální poměr mezi omega 3 a 6 mastných kyselin, proto jejich pravidelná konzumace pomáhá při snadnějším hojení zánětů při léčení chronických chorob.
  • Obsahuje spoustu bílkovin, které se skládají z 20 aminokyselin a z toho 8 esenciálních – ty si vlastní tělo nemůže samo vytvořit a přijímá je tedy přímo z potravy.