Svůj bicykl vezměte všude s sebou

Pokud milujete svůj bicykl a život bez něj si jen sotva dokážete představit, tak neváhejte a vezměte ho s sebou i na místa, kde by vám rozhodně chyběl – třeba na dovolené. I když předtím budete muset nejprve překonat dlouhou cestu automobilem, tak to vůbec nemusí vadit, pokud si pořídíte praktický nosič jízdních kol, na který ho snadno připevníte. Je totiž jasné, že jen málokomu se bicykl vejde do zavazadlového prostoru jeho automobilu. Pokud ovšem budete mít na autě nosič jízdních kol, nemusíte se při převážení bicyklu nijak omezovat. A to platí nejen pro vás, ale také pro ostatní členy vaší rodiny či přátele, neboť takový nosič bez potíží pojme hned několik bicyklů najednou.

kolo

V zásadě máte na výběr ze dvou možností. Na trhu jsou jak nosiče jízdních kol na střechu automobilu, tak ty, které můžete připevnit na tažné zařízení auta. A právě tyto nosiče kol na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol jsou z mnoha hledisek mnohem lepší, než ty druhé. Ptáte se proč?

Jejich velkou výhodou je právě to, že bicykly umístíte za svůj automobil, a to do rozumné výšky nad zemí.
Když budete mít bicykly umístěné na střeše, tak vám hrozí, že na to snadno zapomenete, tím spíše, pokud takto cestujete opravdu výjimečně. Ovšem zapomenout na takovou věc je docela závažný problém, neboť výška vašeho vozidla je rázem významně zvýšená, což znamená, že neprojedete mnoha tunely, podjezdy anebo třeba pod korunami stromů. A pokud si tuto skutečnost včas neuvědomíte, riskujete nepříjemnou havárii.

nosič

Druhá věc je, že když budete své bicykly zvedat a naopak sundávat z výše vašich kolen, tak je to přece jen mnohem příjemnější, než manipulovat s bicykly umístěnými nad vaší hlavou. Kola na tažném zařízení jsou pro všechny mnohem lépe dostupná a manipulace s nimi je hračka, ať už máte libovolný věk, a případně i nějaké zdravotní komplikace.