Účtenkovka jako další žrout peněz daňových poplatníků!


Účtenkovka je tedy loterie, ve které můžete každou vydanou účtenku, registrovanou v Elektronické evidenci tržeb (EET) používat jako tiket právě do slosování, které od 15.11.2017 probíhá každý měsíc.
Za každý měsíc může soutěžící registrovat libovolný počet účtenek (vyjma účtenek vydaných v jeden den u jednoho obchodníka) a to vždy až do dvanáctého dne následující měsíc. Soutěžícím může být každý člověk, který je starší osmnácti let.
barevné lístky.jpg
Ministerstvo financí tuto soutěž plánovalo již při tvorbě zákona o EET. Prozatím je plánována pouze na období jednoho roku. Dle zveřejněných údajů má každý z registrovaných hráčů soutěže šanci na získání jedné z výher každý měsíc 1:795.
Ptáte se, jak si představuje ministerstvo financí, že bude motivovat lidi, aby se zúčastnili tohoto systému? Mají k tomu připraveny poměrně zajímavé výhry. Pro běžného člověka je jistě vidina těchto cen velmi zajímavým důvodem registrovat účtenky do soutěže, vzhledem k tomu, že je soutěž zdarma a v podstatě můžete soutěžit s účtenkami za svoje běžné denní aktivity.
Jaké ceny nabízí vítězům?
·         1x                                           1.000.000,- Kč
·         1x                                           Osobní automobil
·         1x                                           300.000,- Kč
·         1x                                           200.000,- Kč
·         1x                                           100.000,- Kč
·         20x                                         20.000,- Kč
·         1000x                                     1.000,- Kč
·         20 000x                                  100,- Kč
 
Většina lidí a hlavně samozřejmě vládní opozice loterii stále kritizuje a není čemu se divit. Taková loterie podporuje udávání podnikatelů a ničí zdravé ekonomické prostředí v České republice. Tento názor však nezastává pouze pravice v čele s ODS, ale i levicové strany, což pravděpodobně naznačuje, že v případě dalších voleb se snad na EET a Účtenkovce bude zase pracovat.
potrvzení dohody.jpg
Jenom  náklady na tuto hru jsou měsíčně přibližně 80 milionů korun, které jdou ze státního rozpočtu.
Zajímavé je, že od spuštění hry se nikde neobjevily informace o tom, kolik peněz do státní kasy  Účtenkovka potažmo EET, přinesly. Zatím jen víme, že měsíční výše výher je skoro šest milionů korun, které jdou tedy z kapes daňových poplatníků.