Vychrtlá či plnoštíhlá patří na molo

Trend vyhublých modelek, které často vyhladoví až k anorexii má své praktické opodstatnění. Je žádoucí, aby spotřeba drahých látek při výrobě nové kolekce byla v rámci možností co nejmenší a modelka co nejhubenější. Dalším negativem pak je to, že s modelkou ne každá agentura v rukavičkách. Mnozí manažeři a fotografové vnímají modelku jako věšák na šaty a tak s ní také jednají. Pro mladou dívku to může být velmi zraňující. A do třetice je to pak samota. Když mladá dívka cestuje v rámci přehlídkových turné po světe, je nucena spát v hotelích daleko od rodičů a přátel. To vše musí zohlednit především rodiče, protože mladá čtrnáctiletá dívka toho není tak docela schopna, protože její rozumové schopnosti ještě nejsou natolik zralé.

Plus size modelky

Vedle trendu superštíhlých modelek se poslední dobou prosazuje stále více trend takzvaných plussize modelek. Jedná se o modelky, jejichž konfekční velikost je 40 a víc. Ve světe modelingu se vždy pohybovali také modelky, které měly nějaké to kilo navíc, ale dříve se jednalo spíše o okrajovou součást modelingu, dnes plussize modelky ovládají i slavné fashion weeky a slavní návrháři zohledňují také fakt, že hezky oblékat se chce také žena, která nemá a patrně ani nikdy neměla rozměry 90 – 60 – 90. V tomto ohledu je to rozhodně velmi pozitivní přínos. Na druhou stranu příliv plussize modelek svědčí také o jedné nepříliš pozitivní skutečnosti a totiž, že nadváha a obezita tvoří stále více běžnou součást našich životů.
 

Spatřit přiměřeně štíhlou modelku

Někdy člověk podléhá dojmu, že v modelingu snad chybí normální ženy. Vídáme modelky anorektičky a v poslední době plussize modelky a tak nějak chybí trend normálních zdravě štíhlých žen, které netrpí ani podvýživou, ani nadváhou. Které by zkrátka byly tak akorát.