Vychrtlá či plnoštíhlá patří na molo

Trend vyhublých modelek, které často vyhladoví až k anorexii má své praktické opodstatnění. Je žádoucí, aby spotřeba drahých látek při výrobě nové kolekce byla v rámci možností co nejmenší a modelka co nejhubenější. Dalším negativem pak je to, že s modelkou ne každá agentura v rukavičkách. Mnozí manažeři a fotografové vnímají modelku jako věšák na šaty a tak s ní také jednají. Pro mladou dívku to může být velmi zraňující. A do třetice je to pak samota. Když mladá dívka cestuje v rámci přehlídkových turné po světe, je nucena spát v hotelích daleko od rodičů a přátel. To vše musí zohlednit především rodiče, protože mladá čtrnáctiletá dívka toho není tak docela schopna, protože její rozumové schopnosti ještě nejsou natolik zralé.
modelka v modrých šatech v přírodě

Plus size modelky

Vedle trendu superštíhlých modelek se poslední dobou prosazuje stále více trend takzvaných plussize modelek. Jedná se o modelky, jejichž konfekční velikost je 40 a víc. Ve světe modelingu se vždy pohybovali také modelky, které měly nějaké to kilo navíc, ale dříve se jednalo spíše o okrajovou součást modelingu, dnes plussize modelky ovládají i slavné fashion weeky a slavní návrháři zohledňují také fakt, že hezky oblékat se chce také žena, která nemá a patrně ani nikdy neměla rozměry 90 – 60 – 90. V tomto ohledu je to rozhodně velmi pozitivní přínos. Na druhou stranu příliv plussize modelek svědčí také o jedné nepříliš pozitivní skutečnosti a totiž, že nadváha a obezita tvoří stále více běžnou součást našich životů.
umělá žena jako tredn krásy 

Spatřit přiměřeně štíhlou modelku

Někdy člověk podléhá dojmu, že v modelingu snad chybí normální ženy. Vídáme modelky anorektičky a v poslední době plussize modelky a tak nějak chybí trend normálních zdravě štíhlých žen, které netrpí ani podvýživou, ani nadváhou. Které by zkrátka byly tak akorát.