Zdravotní přínosy zázvoru

Zázvor asi znají všichni z nás. Jedná se o rostlinu, jejíž kořen má široké využití jak v lékařství, v oblasti zdraví, ale také v kulinářství. Nepoužívá se zdaleka jen u nás, ale své využití našla prakticky po celém světě. U nás je běžně k dostání v jakémkoliv supermarketu v syrové formě, nebo si ji lze koupit v sušené podobě jako formu koření, nebo například zázvorové bonbóny, zázvorovou limonádu nebo čaj ze zázvoru.

zázvor

Jaké má zázvor pro nás zdravotní přínosy?

Trávení

Pravidelné užívání zázvoru dokáže pomoci našemu trávení a povzbudit jeho správné fungování. Je skvělý především pro ty, kteří trpí na nejrůznější záněty v trávicím traktu. Zázvor napomáhá k jejich odstranění. Pochvalovat si ho budou také ti, kteří trpí nadýmáním, nadměrnou plynatostí anebo průjmem.

Imunita

Zázvor nakopne vaši imunitu a posílí ji tak, že si na vás žádná rýma a nachlazení jen tak nepřijde. Je to především kvůli tomu, že v zázvoru najdeme spoustu antioxidantů, které napomáhají naší imunitě ke zvýšené funkci. A nejen antioxidanty, zázvor obsahuje spoustu dalších důležitých látek, které pomáhají naše tělo chránit před viry, bakteriemi a infekcemi.

zázvor

Nálada

Možná překvapujícím faktem je to, že zázvor vám může pomoci i k lepší náladě! Pokud se třeba potýkáte se stresem, nebo máte zkrátka jen špatné období ve svém životě, zkuste do svého jídelníčku zařadit pravidelně zázvor. Uvidíte, že vám pomůže s odbouráním stresu a pomůže vám k tomu, abyste měli zase brzy úsměv na tváři.

Nachlazení

Jak jsme zmínili, zázvor je skvělý pro povzbuzení imunity, aby vás nedostalo žádné otravné nachlazení a podobně. Pokud ale už jste ve fázi, kdy jste se nachladili, a teď se s onemocněním potýkáte, zázvor, především zázvorový čaj vám pomůže k dřívějšímu uzdravení. K tomu vám samozřejmě pomůže teplo a dostatek odpočinku a kvalitního spánku.